2018 Gelinlik Aksesuarları

Gelinlik aksesuarları ile alakalı bu yazımızda 2018 yılının en gözde ve en yaratıcı gelinlik aksesuarları’na ayrı ayrı değindik. Sonuçta bir kez evleniyoruz güzel olmak hepimizin hakkı.

BUKET

İlkbahar yaz aylarında buketlerde birçok renk çiçeği bir arada göreceğiz. Klasik beyaz buketlerdense birkaç pastel rengin bir arada kullanıldığı ya da beyaz ile canlı renklerin kombinlendiği buketleri görmek mümkün. Canlı buketlerin dışında yapma çiçeklerden ve aksesuarlardan yapılan buketler de 2018 yazında dikkat çeken detaylar arasında.

gelinlik-buket-3 gelinlik-buket-2 gelinlik-buket

DUVAK

Duvaklarda ise çeşitlilik hakim. Dikkatimizi ilk çeken detaylar arasında katlı duvaklar ve duvak uçlarında dantel işlemeler yer alıyor. Çiçek motifleri ve üç boyutlu çiçekler de sezon duvaklarını süslüyor. Puantiye detayları da radarımıza giren detaylar arasında.

gelinlik-duvak-4 gelinlik-duvak-3 gelinlik-duvak-2 gelinlik-duvak

SAÇ AKSESUARI

Aksesuarlara baktığımızda büyük taşların ve zincirlerin gündemde olduğunu görüyoruz. Saç aksesuarlarında küçük ya da büyük çeşitli taşlarla süslenmiş aksesuarlar kullanabilirsiniz. Bahar ve yaz düğünlerinde kullanılan çiçekler ve mini duvaklar uzun zamandır olduğu gibi bu yaz da favori aksesuarlar arasında. Deniz kenarında düğün planlıyorsanız, deniz yıldızlı saç aksesuarları kullanabilirsiniz. Kır düğünü diyorsanız çiçekten taçlar veya örgülü saçlarınızın arasına takabileceğiniz küçük çiçekler ya da zincirler de seçenekler arasında. Farklı bir tarza sahipseniz ve vintage bir gelinliğiniz varsa kurutulmuş çiçekler de saçınızı süsleyebilir, neden olmasın?

gelinlik-sac-aksesuar-3 gelinlik-sac-aksesuar-2 gelinlik-sac-aksesuar

MÜCEVHER

Gecenin en minik ama en tatlı detaylarından biri olan takı seçeneklerinde, ilkbahar yaz koleksiyonlarına bakacak olursak klasik modellerin yanı sıra kalpli ve çiçekli modeller öne çıkıyor. Eğer klasik modellerden sıkıldıysanız seçiminizi sezon trendlerinden yana kullanabilirsiniz.

gelinlik-taki-mucevher-2 gelinlik-taki-mucevher

MASA KARTI

Her geçen yıl yenilenen düğün konseptleriyle birlikte detaylar da artış gösteriyor. Davetlilerin tek tek isimlerinin hazırlandığı kartlar dışında oturacakları masaların numaralandırılmasında da farklı alternatifler söz konusu. Düğünün bütünlüğüne uygun olarak hazırlanan masa isimlikleri birbirinden orjinal ve göz alıcı.

dugun-gelinlik-masa-karti dugun-gelinlik-masa-karti-2 dugun-gelinlik-masa-karti-3

BONBONNIERE

Bu yıl yaz düğünlerinde konuklara teşekkür etme tarzında da değişiklikler söz konusu. Artık tüle sarılmış badem şekerleri yerini macaronlara, çeşitli şekerlemelere, minik mumlara ve birbirinden farklı alternatiflere bıraktı. Hatta nikah şekerleri yerine, düğün çiftinin anlaşmış olduğu vakıflara yapılan bağışlar da son yıllarda ön planda.

nikah-sekeri nikah-sekeri-2 nikah-sekeri-3

DAVETİYE

Klasikleşmiş davetiyeleri bir kenara bırakıp üç boyutlu, dantelli, iç içe geçirilmiş, bol çiçek görselleriyle bütünleşmiş davetiyelere hızlı bir geçiş yapıyoruz. Düğün konseptiyle her detayın uyumunu düşündüğümüzde, son trend davetiye modellerinin arasından seçim yapmak baya zor olacağa benziyor.

gelinlik-nikah-dugun-davetiyesi-2 gelinlik-nikah-dugun-davetiyesi-1 gelinlik-nikah-dugun-davetiyesi