Doğru Gelinlik Seçimi

Tüm meraklı gözlerin üzerinizde olduğu o büyülü günde, içinde kendinizi prenses gibi zarif ve ihtişamlı hissedeceğiniz bir gelinlikle düşünün. Gelinliğin şıklığından öte sizin üzerinizde nasıl durduğunun daha önemli olduğunu unutmayın. Gelinliğinizi seçerken vücut şeklinize ve kendinize uygun olabilecek gelinliklerin modellerini bilirseniz, size en çok yakışan gelinliği bulabilir ve bir prensese dönüşebilirsiniz.

PRENSES MODELİ

A şekli olarak bilinen prenses modeli vücudun üst tarafına tamamen oturan ve belden itibaren kabaran eteğe sahiptir ve  bu tür gelinlikle uzun duvaklar tercih edilmektedir. Bu model vücut şeklinde denge yaratır. Kilolarınız vücudunuzun orta kısmında yoğunlaşıyorsa bu model size daha çok yakışacaktır.

prenses-gelinlik-modelleri prenses-gelinlik-modelleri-1 prenses-gelinlikler-modelleri-2 prenses-gelinlik-modelleri-3 prenses-gelinlik-modelleri-4

KRALİYET MODELİ

Göğüs altından bollaşan rahat ve sade bir gelinliktir. Belin hemen aşağısından başlayan etek kısmı kalçalardan süzülür ve yere değer. Küçük göğüslüyseniz bu model sizi daha iyi gösterecektir.

kraliyet-gelinlikler-modelleri kraliyet-gelinlik-modelleri-1

BALO MODELİ

Stiller arasında en romantik tarzda olanıdır. Kum saati tipli bir vücuda ve ince bir bele sahipseniz, bu tip gelinlikler size yakışacaktır. Kalçalarınız omuzlarınızdan daha genişse bu tip gelinliği straplez yaka ile tercih edebilirsiniz.

balo-gelinlik-modelleri balo-gelinlik-modelleri-1

DENİZ KIZI MODELİ

Deniz kızı modeli, vücuda oturan ve bedeni ön plana çıkaran modeldir. Zayıf, uzun ve orantılı bir vücuda sahipseniz bu model sizi daha seksi gösterecektir. Armut tipinde, minyon tipli veya kalın bir bele sahip gelinlere önermiyoruz.

deniz-kizi-gelinlik-modelleri deniz-kizi-gelinlik-modelleri-1

DAR MODEL

Minyon ve orantılı bir vücuda sahipseniz dar gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Vücut hatlarınızı ortaya çıkaran bir yapısı vardır. Kıvrımlarınızın gözükmesinden rahatsız olmuyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz.

dar-gelinlik-modelleri dar-gelinlik-modelleri-1