Düğün Türüne Göre Gelinlik Seçimi

gelinlik ve nedime 13

Bir düğün töreninin başlıca ögeleri gelin ve damattır. Onları bugünlerin de mutlu görmeden düğünün pek güzel olmayacağını söyleyebiliriz.

Bir evliliğe zararlı olacak şeylerin başında düğün töreni gelebilir. Erkek için çok önemli görülmese de, malum gelin için her şey mükemmel olmalıdır.

Evlilik öncesi süreçlerden en önemlisi de damatlıktan öte gelinliktir. Her genç kızın hayalinde bir gelinlik vardır. Genç kızların hayallerini süsleyen gelinliklerin yapacakları düğün töreni konseptine uyması bu noktada çok mühimdir .

Öncelikle beden tipinizi çok iyi tanımalısınız. Omuz, basen ve bacak duruşlarını iyi bilmelisiniz ki model seçimini ona yönelik yapmalısınız.

Hayalinizdeki düğün törenine yönelik hayalinizdeki gelinlik tasarımı aynı doğrultuda olmalıdır. Gelinliğinizin ve aksesuarlarınızın tarzına kadar tepeden tırnağa uyumlu olmak durumundasınız. Havuz başında yapılan bir düğün töreni ile otantik bir ortamda yapılan düğünde aynı dizayn gelinlik tabii ki farklı olması gerekir.

Yeşillikler içinde , uçuşan, hareketli ve hafif kumaşlar dışında danteller, tüller çok şık duruyor. Çok taşlı ve zor dantelleri gelinler çok zor durduğundan tercih edilmemeli. Kır düğünlerinde en önemli unsur rahatlık. Hotel veya salon düğünlerinde giyilebilecek uzun kuyruklu olmamalı.

Kır düğünlerinde saçınız açık, özgür şekilde duvağınızı kullanabilirsiniz. Saçlarınızı kır düğününü tamamlayacak çiçekler aksesuarlarla süslemeyi unutmayın. Her zaman için tüller, helenistik kumaşlardaki tasarımlar kır düğününde kesinlikle tercih edilmeli. Papatyalarla kombinlecek aksesuarlarda düğünü uyumlu hale getirmenizi sağlar .

Kumsal ve deniz kenarı düğün töreni konseptini tercih edecekseniz, mini gelinlik ile hem huzurlu aynı zamanda düğününüzün konseptine uygun bir gelin olabilirsiniz. Mini gelinliklerle ayrıca After Party modasına da düğün töreni sonrası kolay bir şekilde uyum sağlayabilirsiniz.

Salon konseptindeki düğünlerde ise, gelinlikler daha çok kumaş, saten, tafta, ipek ve zor işlemeli gelinlikler tercih edilebilir.

Hotellerde yapılacak düğünler için görkemli, taşlı, eteklerde ayrıntılar upuzun kuyruklar bir otel düğünü için ideal olacaktır. Kabarık gelinlikler ve dantel ağırlıklı gelinlikler tercih edilebilir.

Düğün mekanına yönelik gelinlik modeli seçerken birde sizin için en huzurlu tasarımı tercih etmeniz en önemli unsurlardan biri. Düğün Töreni günü boyunca tüm gözler sizde olacağı için kendinizi huzurlu hissetmeniz çok önemli . Bu yüzden tasarımı her halükarda hafif olması gerektiğini unutmayın. . .

Gelin başı modellerine düğünden bir hafta önce karar vermeyi atlamamalısınız. Surat şeklinize ve damatla boyunuza uygun şekilde yaptırmalısınız. Gelinliğe uygun aksesuarlarla uygulamalısınız .

Bir Cevap Yazın